Futball

A futballtörténelem 5 legmegalázóbb veresége, ami sajnálta a vesztes csapatot

Világszerte az egyik legnépszerűbb sportág, a futball hajlamos arra, hogy az embereket fajuktól, kultúrától vagy országuktól függetlenül összehozza. Legyen szó a győzelem megünnepléséről vagy a veszteség gyászolásáról, a gyönyörű játék továbbra is olyan érzelmeket vált ki a rajongókból, mint senki más.

A klubfutballtól a nemzetközi porondig a sport a világ minden tájáról talált udvarlóra. A szurkolókat könnyes szemmel hagyhatja vereségben, és arra késztetheti őket, hogy győzelemmel kiugorjanak a helyükről. Noha továbbra is szórakoztatja a rajongókat, a futball, mint sport, nagyszerű platformként szolgált arra is, hogy az emberek legyőzzék szerény kezdeteiket és megtalálják életük célját.

A futballtörténelem legtöbb megalázó veresége, ami sajnálta a vesztes csapatot © Netflix

vizelhetnek-e a nők felállva

De annak ellenére, hogy minden olyan jó benne, a futball, amint az évek során tanúskodott, időnként kegyetlen is lehet.

Míg a pályán a győzteseket üdvözlik és ünneplik kihasználásaik miatt, a vesztes csapat gyakran vonzza a kritikát, és a legalacsonyabb szinteken találja magát. Néhány esetben a veszteség megalázása észrevette, hogy a vesztes játékosok és rajongóik könnyekben maradnak.

Ezeknek a nehéz időknek az áttekintése után íme egy pillantás a futball történetének 5 legmegalázóbb vereségére, amelyek mindenkit sajnálni kényszerítették a vesztes csapatot:

Egy holland Mauling Spanyolországért (5-1)

Spanyolország meghiúsította egy ellenálló Hollandia kihívásait a szorosan vívott döntőben, hogy 2010-ben megnyerje az áhított FIFA-világkupát. De négy évvel később az uralkodó bajnokok nem tudták, mit terveztek nekik a hollandok, amikor szarvakat zártak be. csoportkörös összecsapás a 2014-es világkupán.

Stefan de Vrij megpróbálta elkapni Diego Costa-t, és korai büntetést ítélt meg Spanyolország számára, amelyet Xabi Alonso alakított ki, hogy előbbre vigye őket. De a címvédők vezetése nem tarthatott sokáig, mivel Robin van Persie 15 yardos búvárhurokkal fejelt, így 1-1-re egyenlített az eljárás.

A második félidőben Arjen Robben a meccsen először tette elé csapatát. Hamarosan De Vrij talált némi beváltást első félidei hibájáért, miután fejlécet szerzett 3-1-re Hollandiának. Később Van Persie és Robben is megszerezte a meccs második gólját, így Spanyolország vörös arccal maradt 5-1-nél - ez a világbajnokságon az eddigi legrosszabb rontás az uralkodó bajnok számára, és a Spanyolország által elszenvedett legrosszabb vereség 51 év alatt.

A Stoke elhagyta a Liverpool vörösarcú játékát (6–1)

Május 25. a Liverpool és támogatói számára továbbra is kedves dátum. És miért nem? Ugyanezen a napon a Liverpool legyőzte a Borussia Monchengladbachot, hogy 1977-ben Európa-kupát nyerjen, és legyőzte az AC Milant, hogy 2005-ben megnyerje a Bajnokok Ligáját.

Míg azonban május 25-e minden Liverpool-szurkoló emlékezetében elcsúszik a dátum, május 24-e az, amelyet szívesen megpróbáltak feloldani kollektív lelkiismeretükből.

A vörösök ezen a napon csak három versenymeccset játszottak. 1947-ben 2–1-re legyőzték az Arsenalt. A Tottenham Hotspurt 2009-ben 3–1-re legyőzték. És 2015-ben Stoke Citybe mentek, hogy elviseljék a megaláztatást, amely továbbra is tüske a klub gazdag örökségében. Stoke öt gólt szerzett az első félidőben Mame Biram Diouf révén, aki gólt szerzett, Jonathan Walters, Charlie Adam és Steven Nzonzi révén.

Az utolsó meccsét játszó Steven Gerrard a 70. percben vigasztaló gólt kapott, de nem hiába, ugyanis Peter Crouch 6–1-re áll, tizenhat perccel később. Minden, ami elromolhatott, rosszul esett a Liverpool számára.

Szomorú vége annak az idénynek, amely az előző évi izgalmas címkihívás után azt látta, hogy a vörösök kicsúsztak a legjobb négyből, veszítettek mind a Ligakupa, mind az FA-kupa elődöntőiben, és nem tudtak továbbjutni a Bajnokokon túl Liga csoportkör és az Európa Liga első kieséses fordulója.

Németország Steamroll Brazil (7-1)

A világbajnokság megrendezése gyakran hozzáadott előnyt jelent egy futball nemzet számára. A szenvedély és a hazai rajongók nagy száma inspirációs forrásként szolgál, és arra ösztönzi a csapatot, hogy legyőzze ellenfeleit. Valószínűleg ezt érezte a brazil válogatott, amikor szarvakat zárt Németországgal a 2014-es vb elődöntőjében.

De a hazai szurkolók puszta rémületére Németország szétválasztotta Brazília védekezését, mindössze hat perc alatt négy gólt tört össze. Thomas Mueller a 11. percben nyitotta meg a pontszerzést, mielőtt Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') és Sami Khedira (29') mind a kapu mögé talált, és Németországnak 5: 0-ás vezetést mutatott. félidő.

A második félidő Németország hihetetlen vezetésüknél fogva kissé enyhült. De Andre Schurrle nem adott haladékot a házigazdáknak, mivel 10 perc alatt kétszer is betalált, így a táblán 7-0 lett az eredmény. Az Oscar 90. percben elért gólja volt az egyetlen vigasz Brazília számára, akik végül 7–1-re veszítettek - 1920 óta ez volt a legnagyobb vereségük egy nemzetközi mérkőzésen.

holland sütő macskás receptek kempingezés

USA nők lebontják Thaiföldet (13-0)

A megalázó vereségek nem csak a férfiak futballjára korlátozódnak. Mint kiderült, június 11-én a thaiföldi női csapat tanúja volt a nemzetközi futball legalacsonyabb pillanatainak, amikor az Amerika Egyesült Államok (USA) dühöngő csapatának kezén rúgták a 2019-es FIFA női világkupát.

Alex Morgan a 12. percben ragyogó befejezéssel nyitotta meg az amerikai csapat pontozását. Rose Lavelle a 20. percben talált be, Lindsey Horan pedig a 32. percben megütötte a harmadik gólt, mivel Ausztrália 3–0-s vezetést szerzett a félidőben. A második félidő volt túl költséges a thaiföldi csapat számára, amely végül akár 10 gólt is leadott a végső sípszó előtt.

Abszolút bontásnak bizonyult, Alex Morgan ötször szerzett két-két gólt Lavelle és Samantha Mewis számára, mivel Horan, Megan Rapinoe, Mallory Pugh és Carli Lloyd is megkapta a nevét a pontozási lapon.

Thaiföld számára egy felejthetetlen napon az Egyesült Államok 13-0-s győzelmet aratott - ez a FIFA világbajnokság (férfi és női) történetének legnagyobb győzelmi aránya.

holland sütőben reggeli receptek kempingezéshez

Ausztrália tizedes amerikai Szamoa (31–0)

A világ egyik leggyengébb futballcsapatának tartott amerikai Szamoa soha nem volt esélye Ausztráliának a 2012-es FIFA-világbajnokság selejtező mérkőzésén. De 2001. április 11-én, ami végül a Coffs Harbour-i Nemzetközi Sportstadionban bontakozott ki, az nem volt mészárlás.

Abszolút bontásnak bizonyult Ausztrália, annak ellenére, hogy meglehetősen középszerű csapatot indított, darabokra bontotta az ellenzéki védekezést. Miután az első kilenc percig gól nélkül tartották, Con Boutsianis a 10. percben egy góllal előbbre tette Ausztráliát. Két perccel később Archie Thompson 2-0-ra állította az ausszieket. És a többi történelem.

Thompson megdöbbentően 13 góllal, nemzetközi rekorddal zárta a nevét David Zdrilic mellett, aki nyolc gólt szerzett Ausztráliának a 31–0-s győzelem megszerzéséhez - ez a valaha volt legnagyobb győzelmi különbség a nemzetközi meccsen.

Ilyen volt az az eredmény, amely a nemzetközi labdarúgás szabályainak megváltoztatását váltotta ki, mivel a FIFA elővezető fordulót vezetett be Óceániában, hogy elkerülje a csapat ilyen megalázását.